עוברים דירה בירוק

פלאבוקס - עוברים דירה בירוק

המודעות העולמית להקפדה על אורח חיים המצמצם ככל האפשר פגיעה בסביבה ובטבע, צוברת תאוצה מיום ליום. האנושות החלה להשתכנע בסכנות האורבות לחי ולצומח בכל פינה בה קיימת פעילות בני האדם. הפגיעה בסביבה נובעת לרוב מתוך אי שימת לב או חוסר הבנה אך לעיתים נעשית למרות ידיעת הנזק לטובת אינטרסים כלכליים, נוחות ועוד. הידע המצטבר בתחום איכות הסביבה, שופך אור על ההיבט ההתנהגותי האנושי ומעלה את הצורך הדחוף בשינויים שונים בפעילות היומיומית של החברה על כל גווניה .

כיצד ניתן לעבור דירה תוך כדי שמירה מירבית על איכות הסביבה?

ראשית, במהלך חיפוש אחר דירה חדשה יש לתת את הדעת על מיקום הדירה:

 • מומלץ לבחור באזור עשיר בירק, צמחיה וטבע פורהמומלץ לבחור באזור "נקי", עשיר בירק, צמחיה וטבע פורה.
 • בהתאם לכך חשוב להתרחק ממרכזי תעשיה ומפעלים המזהמים את האוויר ברמות מסוכנות.
 • בשכונה עירונית יש להעדיף רחוב צדדי אשר אינו שוכן בסמיכות לעורק תחבורה מרכזי המזהם את סביבתו הקרובה בעשן ואדי דלק.
 • ככלל, מיקום מרכזי מדי בסמיכות לכבישים ראשיים ועמוסים – אינו אידיאלי, מכיוון שהרעש באזור עשוי להוות מטרד לאורך כל שעות היממה.

אין ספק כי בעת בחירת מיקום הדירה יש להתחשב בגורמים שונים כגון: קירבה למקום העבודה, סמיכות של מרכזי קניות וכו', אך אין להקל ראש בעניין איכות הסביבה. אם כולנו נקפיד על סטנדרטים גבוהים באיכות הסביבה בעת בחירת דירה חדשה, נוכל להשפיע  על מתכנני הערים וראשי העיריות, כך שיתכננו את מבנה ואיכלוס הערים על פי כללי איכות הסביבה ולא על פי אינטרסים כלכליים של כרישי הנדל"ן.

לאחר מציאת הדירה האידיאלית, יש לתכנן את פעולת ההעברה כך שתיעשה במינימום פגיעה בסביבה. ניתן לתרום להגנה על הסביבה לאורך כל תהליך המעבר, הן באופן אריזת התכולה והן בתנאי ההובלה למשכן החדש.

הקפדה על איכות הסביבה באופן אריזת התכולה:

רבים אינם נותנים את הדעת על החומר ממנו עשויות קופסאות האריזה והשפעתו על איכות הסביבה. בעזרת מעט מחשבה, הוצאה כספית לא גדולה ובעיקר רצון טוב, ניתן להגן על איכות הסביבה גם בעת אריזת תכולת דירה.

לאלו מכם הבוחרים להשתמש בקופסאות קרטון, חובה להביאן בתום השימוש לתיבת מיחזור קרטונים. גם אם הדבר כרוך באי נוחות ומעט מאמץ מצידכם, חשוב כי תקפידו על כך.

היתרונות במיחזור כבר ידועים לכולנו:

 • מיחזור מהווה פתרון אידיאלי לקרטון שיצא מכלל שימוש ומונע פסולת מיותרת. השלכת קרטון משומש לחדר אשפה או כל מתקן זבל אחר גורמת להגדלת נפח עגלות האשפה ומאלצת את משאיות פינוי האשפה לבצע סבבי איסוף רבים. הנפח הגדול שיוצרים הקרטונים מחייב דחיסה מיכנית הצורכת אנרגיה רבה. השימוש המיותר בדלק ופליטת עשן שחור בכמות מוגזמת בתוך שכונות מגורים מסכנים את התושבים באזור וגורמים לנזק סביבתי גדול.
 • מיחזור קרטונים מחליף את פעולת שריפת הקרטונים הגורמת לפליטת עשן לאטמוספירה ומהווה סכנה ומיטרד לסובלים מהעשן שמביאה לכוונם הרוח.
 • גם נזק אקולוגי מיותר נמנע בעזרת המחזור. ייצור קרטונים חדשים כרוך בכריתת עצים רבים, פעולה המזיקה מאד לכדור הארץ וליושביו.

מומלץ להשתמש בארגזי פלסטיק לאריזת התכולה. הללו יסייעו להגן על איכות הסביבה ולהקל את תהליך המעבר, כך שלא יכלול פעולות מיותרות, כמו איסוף קרטונים והבאתם למיחזור בתום השימוש. קופסאות הפלסטיק הינן רב פעמיות ואינן מזיקות לאיכות הסביבה!

logo3

חברת פלאבוקס, משכירה קופסאות פלסטיק למעבר דירה בגדלים שונים.

החברה מבצעת שירות הובלות הכולל משלוח ואיסוף הקופסאות ללא תשלום נוסף!

בפלאבוקס שמים דגש על איכות הסביבה תוך כדי שירות אדיב ומקצועי והכל במחירים מצוינים!

אופן הובלת התכולה לדירה החדשה:

 • חשוב מאד להזמין משאית גדולה כך שניתן יהיה למלא בה את כל תכולת הבית בפעם אחת. כך תחסכו את הצורך בסבב נוסף של הובלה. פחות שעות מנוע = פחות נזק סביבתי. הדבר אף משתלם כלכלית מכיוון שדלק מיותר נחסך וכך תגבה מכם חברת ההובלות תשלום נמוך יותר.
 • דירשו מחברת ההובלות כי בזמן המתנה או העמסה של התכולה, ידומם הנהג את מנוע המשאית. גם אם אין שכנים בסביבתכם הקרובה, הקטנת כמות העשן המזהם תורמת לאיכות הסביבה!
 • בדירה הישנה אותה אתם עוזבים, נסו למיין את הפסולת הרב: פסולת הנייר בערימה אחת , פסולת פלסטית בערימה נפרדת וערימה שלישית של כל יתר הפסולת. את פסולת הנייר והפלסטיק הניחו במתקני מיחזור מתאימים. תנו דעתכם על איכות הסביבה ונהגו בפסולת באופן הנכון, למרות הדחף הטבעי המאפיין מעבר דירה להיפטר מהפסולת במהירות האפשרית בכל דרך ובכל מחיר. ככלות הכל, גם דירתכם החדשה שוכנת בכדור הארץ והגנה על הסביבה היא בעצם שמירה על הבית של כולנו.
 • בעת חתימת חוזה עם חברת ההובלות ציינו בבירור את דרישותיכם הירוקות ועימדו על כך שהדברים אכן מתבצעים כראוי.

הזמינו עוד היום את ארגזי הפלסטיק של פלאבוקס ויחד נשמור על איכות הסביבה!

1700-700-030

בהצלחה במאבקנו המשותף להצלת העולם!

האתר נבנה על ידי חלב ודבש בניית אתרים